Dołącz do akcji Ratujemy Choinki 2024! Akcja trwa :)
Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor
Blog

Ratowanie Choinek ze śmietnika

Ratowanie Choinek ze śmietnika

Do głowy przyszło nam to dopiero na koniec tegorocznej akcji. Dlaczego by nie ratować choinek ze śmietników? Ale po kolei :)

20.02.2023
2 minuty czytania
Ratowanie Choinek ze śmietnika

Odbierając choinki z Waszych domów, mieszkań w blokach widzimy często drzewka w doniczkach stojące na śmietnikach. Są w różnym stanie. Klasyfikujemy je w 3-stopniowej skali:

1. Choinki pierwszej klasy. Jedynki to drzewka ładne, świeżo wyglądające, w doniczkach, nadające się do posadzenia. Czasem i takie lądują na śmietniku.
Pewnie po prostu nie wiecie, co z nimi zrobić.
Takie drzewka, gdy zauważymy, po prostu zabieramy i sadzimy.
Takie drzewko, jeśli widzisz na śmietniku, zgłoś z ramach naszej akcji. Może ono ozdobić przestrzeń na Twoim osiedlu.
Uratujmy je wspólnie.
Wsparciem dla akcji Ratujemy choinki.pl jest nie tylko zgłoszenie swojej choinki, ale też podzielenie się z nami informacja o takiej ładnej choince stojącej na śmietniku, jak również informowanie o akcji swoich znajomych.

3. Choinki trzeciej klasy. Trójki to drzewka zniszczone, po prostu nienadające się do posadzenia.
3.1. Choinki cięte. Oczywiste jest to, że nie nadają się do posadzenia drzewka cięte. To wciąż większość drzewek w naszych domach na święta. Jest ich znacznie więcej niż choinek w doniczkach. Działamy jednak prężnie, żeby proporcje się odwróciły :) 
3.2. Choinki w doniczkach w złym stanie. Choinki w doniczkach po świętach są jednak też niestety często uschnięte, pożółkłe, z wygiętymi do dołu gałęziami, obsypane (pozbawione części igieł). Takich choinek nie zbieramy.
Chcesz dowiedzieć się jak lepiej zadbać o Twoją choinkę w doniczce w kolejne święta? Zapoznaj się z naszym poradnikiem…

2. Choinki drugiej klasy. Dwójki. Pomiędzy tymi dwoma kategoriami znajduje się spora przestrzeń. 
Choinki drugiej klasy to drzewka, po których widać zmęczenie świętami, ale warte uratowania.

2.1. choinki częściowo obsypane. Straciły one część igieł, ale te pozostałe wciąż są w dobrym stanie. Istnieje spora szansa, że się przyjmą. 

2.2. choinki kopane z ziemi. Do tej grupy klasyfikujemy też drzewka kopane z ziemi. Nie są one najlepsze do sadzenia. Znacznie mniej z nich się przyjmuje po posadzeniu. Niemniej warto je ratować. Dowiedz się więcej o tym, jakie drzewko kupić przed świętami, żeby miało dużą szansę, że się przyjmie po posadzeniu….

2.3 choinki, które puściły już pędy na wiosnę. Jeśli twoja choinka puściła już pędy to najprawdopodobniej zbyt długo stała w ciepłe. Niektórzy mówią, że powinno się chronić choinkę przed puszczeniem pędów - szybko wystawiać ją do niższej temperatury. Mimo puszczenie pędów choinki takie sadzimy i przyjmują się. Podobne w kategorii

« wstecz w górę